مفصل حرارتی نکسانز

مفصل حرارتی نکسانز

مفصل چیست؟

اتصال دو قطعه کابل الکتریکی ( کابل برق ) به یکدیگر، در هر یک از سطوح ولتاژ فشار ضعیف ، فشار متوسط و فشار قوی توسط مفصل کابل صورت میگیرد.

خرید مفصل حرارتی نکسانز

متداول ترین نوع مفصل برای برقراری اتصال بین دو قطعه کابل فشار متوسط، مفصل حرارتی (Heat Shrinkable) است. مفصل حرارتی فشار متوسط برای سطوح ولتاژ از 1.8/3.3 کیلو ولت تا 45/26 (52) کیلوولت در دسترس میباشد. اجزای اصلی مفصل های حرارتی از جنس پلی اولفین میباشد.

فروش مفصل حرارتی نکسانز

نوع دیگر مفصل فشار متوسط ، مفصل سرد یا کلد (Cold Shrinkable) است. این نوع مفصل برای جمع شدن و نشستن بر روی کابل نیاز به حرارت ندارد. مفصل های کلد هم در همان انواع و ولتاژ های ذکر شده در بالا در دسترس میباشد. اجزای اصلی مفصل کلد از جنس کمپوند سیلیکون میباشد.

نمایندگی مفصل حرارتی نکسانز

مفصل هایی که دو کابل هم نوع و هم سایز را به هم متصل میکنند، مفصل های ساده و مفصل هایی که دو نوع و یا سایز کابل متفاوت را به هم وصل میکنند، مفصل های تبدیلی و یا مبدل (Transitional Joints) نامیده میشوند.

برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل مفصل ، میتوان آن را داخل یک محفظه (Case) قرارداد و محفظه را با رزین دو جزئی پلی اورتان یا اپوکسی پر نمود ، که پس از مدت کوتاهی سخت میشود. این نوع مفصل ها را به طور کلی ، مفصل رزینی (Resin Joints) می نامند.

مفصل حرارتی نکسانز

مفصل حرارتی نکسانز

سرکابل حرارتی نکسانز

کمپانی نکسانز با بیش از یک قرن سابقه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیم و کابل ودیگر اتصالات آن همچون سرکابل و مفصل در دنیا می باشد. که محصولات آن به طور گسترده در پروژه های زیر ساخت و بازارهای صنعتی از جمله نفت, گاز, کشتی سازی و هوانوردی مورد استفاده قرار می گیرد.سرکابل های حرارتی دارای روکش Heat Shrinkable هستند. که که اساساً از پلی اتیلن کراس لینک شده XLPE تهیه می شوند. می توانند تا حداکثر ولتاژ ۳۶ کیلوولت را تحمل کنند.

قیمت مفصل حرارتی نکسانز
از خصوصیات این محصولات می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

به آسانی نصب می شوند
تاریخ مصرف محدود ندارند
از یک نوع سرکابل می توان برای چندین سایز نزدیک بهم استفاده نمود
از پلیمر مقاوم به اشعه فرابنفش تهیه شده اند که در اثر تماس با اشعه خراب و دچار آسیب فیزیکی نمی شوند

مفصل حرارتی نکسانز