سوکت و پلاگ منکنز

سوکت و پلاگ منکنز

سوکت پلاگ چیست؟

فیش و پریز صنعتی یا به عبارت دیگر، سوکت و پلاگ منکنز یکی از انواع تجهیزات اتصال دهنده جریان برق میباشند که وظیفه ارتباط و اتصال جریان برق بین منبع جریان و تجهیزات برقی مختلف را بر عهده دارند. دوشاخه ها و پریزهای برق AC تجهیزات الکتریکی را به منبع تغذیه جریان متناوب (AC) در ساختمانها و سایر سایتها متصل می کند، دوشاخه ها و پریزهای برق از نظر درجه ولتاژ و جریان، شکل، اندازه و نوع کانکتور با یکدیگر تفاوت دارند. به قسمت نری اتصال دهنده، فیش یا پلاگ میگویند و به قسمت مادگی اتصال دهنده، پریز یا سوکت گفته میشود. در اصل سوکت و پلاگ نام لاتین همان پریز و فیش می باشد که به نری و مادگی صنعتی نیز معروفند.

خرید سوکت و پلاگ منکنز

سوکت و پلاگ منکنز

سوکت و پلاگ منکنز

ست انواع سوکت پلاگ های صنعتی

دارای دو مدل کلی:

معمولی (فیش، پریز)
صنعتی (سوکت، پلاگ)

سوکت و پلاگ صنعتی با فیش و پریز معمولی چند تفاوت دارد:

از لحاظ جنس:

جنس فیش و پریزهای صنعتی بسیار سخت و مقاوم است و یک فیش و پریز صنعتی استاندارد باید در برابر ضربه و فشار بالا مقاومت زیادی داشته باشد تا در شرایط خاص به سادگی دچار شکستگی و اتصالی نشود.

فروش سوکت و پلاگ منکنز

از لحاظ شکل:

فیش و پریزهای صنعتی با طراحی خاصی که دارند با اتصال انواع سایزهای سیم و کابل سازگار بوده و همینطور با قالب و عایق بندی خاص خود، در شرایط محیطی غیرمعمولی امنیت بیشتری نسبت به سری معمولی دارند و حتی در رنگ بندی نیز تفاوت هایی دارند که رنگ بندی های مختلف نشان دهنده ولتاژ و آمپر خاصی میباشد.

از لحاظ میزان حفاظت:

فیش و پریزهای صنعتی یکسری درجه بندی محافظتی دارند که باید مطابق با استانداردهای جهانی بوده (IP)، هرچه عدد IP بیشتر باشد میزان محافظت فیش و پریز بالاتر است.

از لحاظ فنی:

فیش و پریزهای صنعتی از لحاظ شرایط فنی برق محل مورد استفاده، شرایط خاصی دارند، نظیر: ولتاژ، آمپر، تعداد شاخه نر و مادگی، اتصال زمین ( EARTH ) و… .

قیمت سوکت و پلاگ منکنز

سوکت و پلاگ منکنز

سوکت و پلاگ منکنز

شرکت منکس

شرکت منکس MENNEKES تولید کننده پیشتاز نر و ماده های برق صنعتی در جهان است. این شرکت در بیش از ۹۰ کشور جهان بصورت مستقیم محصولات خود را به مصرف کنندگان ارائه می نماید. این شرکت در سال ۱۹۳۵ توسط آلویس منکس، پس از دریافت گواهی تخصصی حرفه برق افتتاح گردید. امروز منکس حدود 1200 پرسنل در سراسر دنیا دارد که دو سوم آنها در آلمان مستقر هستند. تولید برای تأمین نیاز بازار جهانی در کارخانه مرکزی واقع در شهرهای Kirchhundem و Neudorf آلمان صورت می گیرد. بیش از ۵۰% محصولات تولیدی منکس به خارج از آلمان صادر می گردد.