سرکابل سرد 3M

سرکابل سرد 3M

سرکابل سرد 3M یا Cold Shrink Termination یکی از تکنولوژی های جدید در صنعت اتصالات کابل می باشد. این سرکابل، یک پارچه است. این به آن معنی است که در سرکابل سرد بدنه سرکابل، استرس کنترل و بشقابک ها همگی بر روی یک فنر قرار دارد و برای نصب کافی است بعد از آماده سازی کابل، سرکابل را در محل مورد نظر قرار داده و فنر آن را بکشیم. همانطور که مشخص است این سرکابل بدون نیاز به حرارت و شعله تورچ بر روی کابل نصب می شود از این جهت عنوان سرد Cold shrink به آن اطلاق می شود.

قیمت سرکابل سرد 3M

به طور کلی اتصالات سرد از جنس سیلیکونِ با دوام می باشد که قابلیت اطمینان و دوام بالای این اتصالات را تضمین می کتد. علت انتخاب سیلیکون برای اتصالات سرد ویژگی های منحصر به فرد این ماده می باشد. سیلیکون ها می توانند در برابر شرایط بد آب و هوایی مثل محیطهای آلوده به مواد شیمیایی، گرد و خاک، شرایط بارانی و برف و سرما و همچنین اشعه UV مقاوم تر عمل کنند. سیلیکون همچنین میتواند انعطاف پذیری طبیعی خود و فشار ثابت بر روی کابل را در دماهای مختلف حفظ می کند.

سرکابل سرد 3M

سرکابل سرد 3M

خرید سرکابل سرد 3M

ویژگی های سرکابل سرد :

جنس بدنه از سیلیکون می باشد.
سیلیکون نسبت به پلی اتیلن های به کار رفته در سرکابل حرارتی در برابر اشعه UV خورشید مقاوم تر می باشد.
بر روی سیلیکون آب به صورت قطره ای قرار میگیرد و این خود مانع از پیدا شدن مسیری بر روی بدنه سرکابل در هنگام بارندگی از کابلشو تا شیلد می شود.
یکی از خواص سیلیکون شکل پذیری آن می باشد. لذا در هنگام نصب، بدنه سرکابل، به طور کامل بر روی عایق کابل قرار گرفته و تقریبا می شود ادعا کرد هیچ گپ هوایی در زیر بدنه سرکابل باقی نخواهند ماند.
به واسطه خواص عایقی بهتر سیلیکون، طول بدنه سرکابل سرد نسبت به سرکابل حرارتی کمتر می باشد. بنابر این استفاده از سرکابل سرد در مکان هایی که محدودیت فضا وجود دارد توصیه می شود.

فروش سرکابل سرد 3M

برندهای مختلف سرکابل سرد در بازار

با توجه به مزایای استفاده از سرکابل سرد در صنعت برق، بسیاری از شرکت های توزیع نیروی برق به سمت استفاده از تکنولوژی Cold shrink ها روی آورده اند. در تولید این اتصالات، شرکت های آمریکایی پیشرو بودند.

کمپانی 3M آمریکا در سال 1968 فناوری سرد را برای – اولین بار در سرکابل و مفصل فشار متوسط ثبت اختراع کرد و بعد از آن شرکت های بزرگ دیگری اقدام به تولید و عرضه این محصولات در بازار بودند. کمپانی هایی از قبیل ریکم Raychem , الکان Elcon. انستو Ensto و …

نمایندگی سرکابل سرد 3M